Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, basın toplantısı düzenledi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partisine bağlı belediyelerin verdiği beslenme desteğinden her gün 105 bin öğrencinin yararlandığını belirtti.

Torun, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında CHP’li belediyelerin son bir aydaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Projelerinin önüne geçilmeye çalışıldığını öne süren Torun, buna rağmen çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlandığını söyledi.

İzmir’de Toplu Konut Projesi’nin temelini attıklarını, Ankara’da Batıkent Mesire Alanı Projesi ile 17 parkın temel atma ve açılış törenlerini gerçekleştirdiklerini belirten Torun, İstanbul’da Bostancı-Dudullu Metrosu’nu hizmete açtıklarını söyledi. Tuzla’daki sosyal konut projesinin anahtar teslim töreni. düzenlediklerini belirtti.

Belediyelerin sadece öz kaynaklarıyla hizmet verdiğini belirten Torun, “Dört büyükşehir belediyemizin toplam 13 projesinin finansmanı hükümetten tek imza bekliyor. Bu projelerin toplam tutarı 37 milyarı geçti. 635 milyon lira Bu projeler arasında Adana’da Hafif Raylı Sistem Projesi ve Muğla Yenilenebilir Enerji ve İçme Suyu Projesi, İzmir’de Buca, Narlıdere ve Çiğli raylı sistemler var.” dedi.

Belediyelerinin ihtiyaç sahibi öğrenciler için ‘beslenme kampanyası’ başlattığını hatırlatan Torun, “Her gün 105 bin öğrencimizi belediyelerimizin beslenme üslerinden faydalandırıyoruz.” bilgileri verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu