Haber

45 bin öğretmen ataması sonuçları açıkladı mı? Öğretmen atama sonuçları sorgulama ekranı!

Son 20 yılda bir defada yapılan en yüksek öğretmen ataması bugün yapılacak. 45 bin öğretmen atama sonuçları açıklandığında öğretmen atama sonuç sorgulama ekranı karşımıza çıkıyor. 103 branştan 45 bin öğretmenin yeni görev yerleri belirlenecek; Kontenjanın büyük bir kısmı deprem bölgesindeki okullara gidecek. Atamada en yüksek kontenjan sınıf öğretmenine verildi. 45 bin öğretmen ataması sonuçları açıkladı mı? Öğretmen atama sonuçları sorgulama ekranı! Detaylar burada…

45 BİN ÖĞRETMEN SONUÇLARI AÇIKLADI MI?

Atamada yük sınıf öğretmenine verildi. Bu şubeye 7 bin 878 kontenjan tahsis edildi. Rehberlik, en fazla kotaya sahip ikinci alandı. 3 bin 604 rehber öğretmen atanacak. Milli Eğitim Bakanlığı da son yıllarda okul öncesi eğitime bir yük getirmiştir. Bu şubeye 3 bin 269 kontenjan tahsis edildi. Bakan Özer, atamalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Yeni atanan öğretmenlerin yüzde 50’den fazlası yani 22 bin 500’den fazla öğretmenle Hatay başta olmak üzere bu depremden etkilenen 10 ile odaklanacağız” dedi. .” Atanan öğretmenler, 1 Eylül’de görev yerlerinde olacak.

ÖĞRETMEN ATANMASI NE ZAMAN YAPILIR?

Son 20 yılda bir defada yapılan en yüksek öğretmen ataması bugün yapılacak. 103 branştan 45 bin öğretmenin yeni görev yerleri belirlenecek; Kontenjanın çoğu deprem bölgesindeki okullara gidecek. Atamada en yüksek kontenjan sınıf öğretmenine verildi.

habersisli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu