Haber

THY’nin ağ altyapısı çöktü, yolcular mağdur oldu

Türk Hava Yolları’nın (THY) ağ altyapısının çökmesi nedeniyle çok sayıda vatandaş mağdur oldu. Cenazesi olduğu için sabah saatlerinde İzmir’den İstanbul’a gelen Burhan Yılmaz, “7 saattir burada bekliyorum. Hiçbir şey söylemiyorlar.”

Türk Hava Yolları’nın (THY) ağ altyapısının çökmesi nedeniyle THY’nin İstanbul’daki iki havalimanından tüm uçuşlar durduruldu. Uçuşlar yapılamadığından yolcular havalimanında uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Türk Hava Yolları, yaptığı açıklamada, Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan 19.00-22.00 saatleri arasında kalkan tüm uçuşlarının iptal edildiğini duyurdu.

“İletişime geçemiyoruz”

Cenaze töreni için sabah saatlerinde İzmir’den İstanbul’a gelen Burhan Yılmaz isimli vatandaş, “7 saattir burada bekliyorum. Böyle devam ederse otobüsle Sabiha Gökçen’e gidip oradan uçacağız. Orada İzmir’e gitmenin başka yolu yok. Hiçbir şey söylemiyorlar. Bizi kandırıyorlar. İhtiyaçlarımızı karşılamadılar. “Konuşacak kimseyi bulamıyoruz. Adamlar tezgahı bırakıp kaçıyorlar. Buraya cenaze için geldim. Bize hiçbir şey sunmuyorlar, hiçbir seçenek sunmuyorlar. Tüm ihtiyaçlarımızı kendi paramızla alıyoruz” dedi.

“Yaklaşık 24 saattir uyumuyorum”

Kanada’nın Toronto kentinden sabah saat 03.00 sıralarında İstanbul’a geldiğini söyleyen Nihat Eren Karapınar, şöyle konuştu: “Toronto’dan geldim. Toronto’dan İstanbul’a oradan da İzmir’e uçacaktım. Saat 03:00 gibi Toronto’dan İstanbul’a, hala İstanbul’da bekliyoruz. Herhangi bir rastgele güncelleme yok. Her iki saatte bir uçuşlarımızın rötar yaptığını duyuyoruz. 6-7 saattir buradayız. 24 saate yakın uyku uyumadık. . Son güncelleme saat dokuzdaydı, şimdi saat dokuz. Bilgi almak için gişeye geldik. Otele gidişle ilgili bilgi alacaktık ama kimseyi bulamadık. “Türk Hava Yolları hiçbir şartımızı karşılamadı” dedi.

İGA yolculara çay ve çorba dağıttı

Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle havalimanında uzun süre beklemek zorunda kalan yolcuların tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenen İGA, yolculara ücretsiz çay ve çorba dağıttı. Havaalanı çalışanları görev başında kaldı ve yolculara yardım etti.

Türk Hava Yolları seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle havalimanındaki kontuarlar boş kaldı. Bazı yolcular ise bankolara oturup bekledi. Havalimanında yolcu bulunmadığı için uçağın körüklerinin boş kalması farklı görüntülere neden oldu. – İSTANBUL

ulubeyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu