Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Projesi kapsamında 207 çiftçiye 10 milyon TL hibe sağlayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Projesi kapsamında 207 çiftçiye 10 milyon TL hibe sağlanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2023 Kırsal Kalkınma Temeli çerçevesinde yürütülen Yüzde 50 Hibeli Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Projesinde sonuçlar belli oldu. Proje kapsamında 210 çiftçi desteklemeye hak kazanırken, 207 çiftçi ile destekleme sözleşmesi imzalandı. Toplam 20 milyon TL olan proje bütçesinde yüzde 50 hibe katkısı ile 10 milyon TL Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Bu kapsamda sözleşme imzalamaya hak kazanan çiftçiler ile Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu arasında hibe sözleşmesi imzalandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Vali Avni Çakır, AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, Sular İdaresi Genel Müdürü Arife Sever katıldı.

Açılışta konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının önemine vurgu yaparak, devam eden proje uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından hibe almaya hak kazanan hafriyat çiftçileri ile hibe sözleşmeleri imzalandı. – KASTAMONU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu