Haber

Konak’ta Sandık Yolunda Engel Yok

Konak Belediyesi, 14 Mayıs’ta engelli seçmenlere ücretsiz ulaşım desteği sağlayacak. Belediye, engelli seçmenleri oy kullanacakları okullara götürüp evlerine iade edecek.

13’üncü Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimlerinin yapılacağı 14 Mayıs’ta oy kullanacak engelli seçmenlere Konak Belediyesi ücretsiz ulaşım hizmeti verecek. Engelli seçmenler ikamet ettikleri yerden alınarak oy kullanacakları okula götürülecek; Oyunu kullandıktan sonra evine bırakılacaktır.

Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, Konak seçmeninin yarışmada zorlanmadan oy kullanmasını istediklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın demokratik haklara sahip, barış ve güven ortamında oy kullanmalarını istiyoruz. Bunun için yerel yönetim olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızın 14 Mayıs’ta oy kullanacakları okullara kolayca ulaşmasını sağlamak istedik. Bu nedenle ulaşım desteği sağlıyoruz. Bu demokratik hakkın önünde hiçbir engel olamaz. Bu destekle yanlarında olacağız” dedi.

Evden alınıp eve bırakılacak

Konak Belediyesi, seçim günü olan 14 Mayıs’ta engelli vatandaşları evlerinden alarak, belediye aracılığıyla oy kullanacakları sandıklara taşıyacak. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından vatandaşlar birebir araçlarla evlerine götürülecek.

Seçim günü oy kullanacağı okullara belediyenin ulaşım servisiyle gitmek isteyen engelli vatandaşların 0 541 559 27 18 numaralı telefonu arayarak Konak Belediyesi’ne ulaşarak kayıt yaptırması gerekiyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu