Haber

Aysu Bankoğlu’ndan Depremde Hasar Gören Hatay Devlet Hastanesi için çağrı: “Sağlık Çalışanlarının Hayatı Tehlikeye Girmesin Bu Hastane Acilen…

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören ve hizmet vermeye devam eden Hatay Devlet Hastanesi için Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunarak, “İlk günden bu yana hayat kurtaran sağlık çalışanlarının canı sağolsun. Artık tehlikeye atılmamalı. Derhal sahra hastanesine götürülmeli” dedi.

Aysu Bankoğlu, Kahramanmaraş’taki depremlerde hasar gören ancak hizmet vermeye devam eden Hatay Devlet Hastanesi’nin önüne hastanenin bir an önce taşınması için Sağlık Bakanlığı’na davette bulundu.

Sağlık çalışanlarının hasarlı binada çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Bankoğlu, “Buranın acilen taşınması gerekiyor. Hem buradaki hastaların güvenliği hem de burada çalışanların güvenliği için bu hastanenin acilen taşınması gerekiyor. Canlar can istiyor.” İlk günden bu yana hayat kurtaran sağlık çalışanlarının sayısı daha fazla tehlikeye atılmamalı. Bu hastane Sağlık Bakanlığı tarafından acilen yeni bir sahra hastanesine taşınmalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu